Duygusal Zeka ve İkebana

Duygusal zeka , duygularını iyi bilen, onları kontrol edebilen, başkalarının duygularını anlayan bir ruh zenginliğine işaret ediyor. Ruhumuzda biriktirmiş olduğumuz o kadar çok olumlu ve olumsuzluklar var ki….Bunların bizi sıkan, içimizi acıtan, kötümser olmamıza sebep olan,depresif hale getirenlerinden kurtulmak kolay değil.Bu olumsuzlukların bir kısmı bizim gündelik hayatta mal, mülk,para hırsıyla yanıp tutuştuğumuz,etiket peşinde koştuğumuz, başkaları ne der diye düşünüp canımızı sıktığımız konular olabilir. Veya bize karşıızdakinin bilerek ve isteyerek yaptığı haksızlıklar olabilir. Yahut yaşamın acımasız tarafları olabilir. Eğer duygusal zekamızı kullanmayı biliyorsak bu olumsuzluklar bizi ya hiç acıtmaz, ya da az acıtır. Biz bu farkındalığa erişmişsek ,bunlardan arınmamız gerektiğinin de farkına varma zamanı gelmiş demektir. Bunu nasıl mı yapacağız?

Size bu konuda yardımcı olabilirim. Doğa ve çiçek ve toprakla uğraşın. Toprakla uğraşmak zor geliyorsa evinizde saksılarda çiçek yetiştirin. Toprağa elinizi değdirmeniz demek, negatif enerjinizi ona boşaltmanız demektir.

Saksı ile uğraşmak istemiyorsanız haftada bir evinize çiçek alın. Onların o güzel renk ve kokuları sizi ferahlatıp rahatlatacaktır.

Eğer çiçekler sayesinde terapiye girmişcesine rahatlamak istiyorsanız , muhteşem bir felsefesi olan İKEBANA sanatını öğrenin ve haftada bir uygulayın.

Çiçek sevgi demektir.

Sevgi ve çiçekle kalın.

cropped-056.jpg

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: